Tim Cook a ďalšia stovka Apple zamestnancov pomáhala pri rekonštrukcii základnej školy

Erich Veselényi

CEO spoločnosti Apple Tim Cook sa ako dobrovoľník pripojil ku stovke ďalších Apple zamestnancov pomáhajúcich pri rekonštrukcii základnej školy Santee Elementary v San Jose. Táto udalosť sa konala z dôvodu uctenia si pamiatky Martina Luthera Kinga Jr.

Tim zdieľal z tejto dobrovoľníckej činnosti dve fotografie prostredníctvom sociálnej siete Twitter. Na prvej fotografii môžeme vidieť Tima, ako spolu s ďalším Apple zamestnancom opravuje drevené osadenie lavičky. Druhá fotografia prezentuje skupinku študentov, ktorí sú pripravení začať s maľovaním priestorov školy.“Som hrdý na to, že môžem pracovať ako dobrovoľník po boku stovky ďalších Apple zamestnancov pri pamiatke uctenia si #MLKDay* v základnej škole Santee, ktorá je partnerom ConnectED.”

ConnectED je iniciatíva prezidenta Baracka Obamu zabezpečiť do roku 2018 vysokorýchlostný internetový prístup pre 99 % amerických študentov. Do tohto projektu je zapojených množstvo spoločností, medzi ktoré patrí napríklad aj Apple, Microsoft, Sprint alebo Verizon.


alt


Firma Apple darovala v roku 2014 programu ConnectED 100 miliónov dolárov. Základná škola Santee Elementary je jednou zo 114 škôl v 29 amerických štátoch, ktorá dostala iPady ako výpomoc pre študentov. Pre zvýšenie aktivity každá učebňa disponuje jednou Apple TV a rovnako aj softvérom, ktorý má zvýšiť úroveň vzdelania a profesionálneho rozvoja.

*(pozn. redaktora: #MLKDay - Martin Luther King Day)


zdroj: appleinsider.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre