Firma Apple zvažuje investíciu do AMOLED displejov už teraz

MUDr.Nudl

Podľa taiwanského portálu Focus Taiwan sa spoločnosť Apple chystá investovať do firmy AU Optronics, ktorá sa zaoberá výrobou AMOLED displejov, a urobiť z nej dodávateľa pre budúce generácie mobilných telefónov iPhone. Správy hovoria, že ak by sa taiwanská firma rozhodla finančnú podporu prijať, malo by to na ich predaje a hrubý zisk výrazne pozitívny vplyv.

Firma AU Optronics bola v minulosti jedným z dodávateľov LCD panelov pre spoločnosť Apple. Za posledné desaťročie vyvíjala AMOLED displeje a technológie na ich produkciu. Minulý rok začala dodávať svoje AMOLED panely čínskym spoločnostiam, medzi ktorými je aj firma Huawei. Len vďaka správam o finančnej injekcii už stihla na taiwanskom trhu s akciami hodnota spoločnosti AU Optronics vzrásť o 5,15 %.

The Ghost Logo

Telefóny iPhone zatiaľ používajú výlučne LCD displeje najmä z firiem Sharp a Japan Display. Koncom minulého roka sme ťa informovali, že spoločnosť Apple vo svojej tajnej továrni v Taiwane zamestnáva ľudí z firiem AU Optronics a Qualcomm, ktorí pracujú na tenších a jasnejších displejoch pre budúce generácie produktov. Zaoberať sa môžu napríklad OLED a Micro-LED technológiami.

AMOLED naproti LED displejom dokážu zobraziť väčšie množstvo farieb, lepšie kontrolovať odtiene čiernej, majú lepšie pozorovacie uhly a kratšiu odozvu, sú tiež energeticky menej náročné. K možnosti zobraziť väčšie množstvo farieb dodáme, že pri zlom vyvážení pôsobia presýteným dojmom. Nevýhodou technológie AMOLED je životnosť diód. Konkrétne diód modrej farby, pretože majú najvyššiu spotrebu energie a rýchlejšie vyhoria - práve nová funkcia v pripravovanom iOS, Night Shift, by mohla tento proces spomaliť. Spoločnosť Apple už AMOLED displeje vyskúšala vo svojich hodinkách Apple Watch a zjavne je s výsledkom spokojná.

V blízkej dobe môžme očakávať veľa pozitívnych správ týkajúcich sa budúcnosti spoločnosti Apple, pretože postupne klesajúca hodnota akcií sa bez nich nezdvihne. ;)

Zdroj: macrumors.com, zoznam.sk

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre