O chvíľu tu bude iOS 9.3. Čo všetko prinesie?

Viktor Šmidák

Aj keď Apple vypúšťa aktualizácie svojho systému iOS častejšie, ako niektorí chodia do školy, vždy prinesie niečo nové. Okrem opravy chýb a plátania ďalších bezpečnostných dier sa tento update predstaví s mnohými zaujímavosťami. Na čo sa môžeme tešiť už o niekoľko dní či týždňov?

Nočný mód

Začneme asi najväčšou novinkou. Night Shift alebo nočný mód (tento preklad sa nemusí zhodovať s neskorším pomenovaním) je skvelá funkcia, ktorú doteraz mohli využívať iba vlastníci iPhonu či iPadu s jailbreakom. Pre niektorých z vás bude táto novinka povedomá vďaka aplikácii zvanej F.lux. Ja sám si ju neviem vynachváliť. Ak ale F.lux nepoznáš, v rýchlosti ti to objasníme. Vo večerných hodinách nám jasné modré svetlo, ktoré vychádza z displeja, bráni zaspať. iOS zariadenie by sa po aktualizácii malo vedieť prispôsobiť tvojmu okoliu, a tak, keď slnko zapadne, prispôsobí panel a farby zamení za teplejšie.

alt

Poznámky s TouchID

Poznámky, predvolenú aplikáciu v iOS, asi poznáme všetci a pomerne veľké percento používateľov ju aj využíva. Preto sa firma Apple rozhodla implementovať zvýšenú ochranu v podobe možnosti blokovania poznámok pomocou čítačky odtlačkov prstov. Takisto ich po novom môžeš zoraďovať podľa dátumu, keď boli vytvorené, upravené, alebo tiež abecedne.

alt

Z ďalších vylepšení, ktoré sa nás ale zásadnejšie netýkajú, môžeme menovať:

  • vylepšená a lepšie prispôsobiteľnejšia aplikácia Apple News
  • aplikácia Apple Health po novom zobrazuje viac podrobností a je viac prepracovaná
  • vynovený CarPlay so širším spektrom možností
  • veľa nových vecí v systéme v spojitosti s výučbou na školách
  • odteraz môžeš mať spárovaných s tvojím iOS zariadením viacero Apple Watch

Nový iOS by tu mal byť každú chvíľu a nám ostáva už iba čakať. Okrem zopár väčších zmien sa viac-menej nič neodohralo. Avšak tie väčšie zmeny naozaj stoja za to.

Zdroj: iclarified.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre