Firma Apple znižuje výrobu iPhonov, čínska vláda rieši nezamestnanosť

MUDr.Nudl

Znížiť produkciu svojich mobilných telefónov práve teraz je pre spoločnosť Apple asi veľmi dôležitým rozhodnutím. Na konci januára budeme môcť nahliadnuť do výkazov a predajov súčasného modelu iPhonu, nateraz sú však jedinou vecou, ktorá predchádzala zníženiu výroby, pochybné predpovede analytikov trhu, ktorí prorokujú, že v roku 2016 predaj mobilných telefónov poklesne o desiatky percent.

Na úbytok výroby v továrni Foxconn v čínskom meste Zhengzhou, ktorej hlavnou úlohou je produkcia súčiastok pre mobily od firmy Apple, upozornil americký denník The Wall Street Journal. Podľa jeho informátora prišlo v tejto továrni k náhlemu prepúšťaniu zamestnancov a čínska vláda sa tomu snaží zamedziť pomocou dotácie, ktorá má zastaviť zvyšovanie nezamestnanosti. Spoločnosť s logom nahryznutého jablka sa nevyjadrila, či jestvuje nejaké prepojenie medzi produkciou ich mobilných telefónov a finančnou injekciou, ktorej hodnota činí 11,5 milióna eur.

The Ghost Logo

Normálne sú sviatky časom, keď vyťaženosť dodávateľov súčiastok pre firmu Apple rastie, avšak továrne ako Foxconn alebo Largan Precision Co. (taiwanský výrobca fotoaparátov) boli v poslednej dobe primálo vyťažené v porovnaní s minulými rokmi. Čínski dodávatelia, ktorých obchod je založený výlučne na výrobe súčiastok pre spoločnosť Apple, budú musieť toto (pre nich krízové) obdobie prežiť. Je viac ako pravdepodobné, že ďalšie veľké objednávky prídu od ich odberateľa až v apríli.

Zdroj: appleinsider.com, cultofmac.com, theverge.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre