Tesla model S zhorel do tla počas dobíjania v Nórsku

Erich Veselényi

Tesla model S je fenomén, ktorý mieri raketovým tempom hore. No raketovým tempom vraj dokáže tento elektromobil aj zhorieť. Podľa informácií z Nórska sa jeden takýto automobil vznietil a následne začal horieť počas dobíjania v Supercharger stanici.


alt


Celé nabíjanie prebiehalo úplne klasicky. Majiteľ nastavil vozidlo do módu dobíjania a následne ho opustil. Počas dobíjania však začal automobil z doposiaľ nejasných príčin horieť. To, že majiteľ vozidlo pred samotným dobíjaním opustil, mu pravdepodobne zachránilo život. Žiadna iná osoba sa pri vozidle nenachádzala, takže našťastie nebol nikto pri tomto incidente zranený.

Horšie však dopadla samotná Tesla. Tú už hasiči zachrániť nedokázali a na hasenie lítiovej batérie boli nútení použiť špeciálnu penu.


alt


Tesla model S má v posledných rokoch viacero avizovaných vzbĺknutí, či už ako následok autonehody, alebo práve počas dobíjania, takže bude zaujímavé sledovať, ako si spoločnosť Tesla s týmto “pekelným” problémom poradí.

K celému incidentu sa spoločnosť Tesla vyjadrila nasledovne:

Nikto nebol zranený. Incident je v štádiu vyšetrovania a hneď, ako to bude možné, budeme informovať o našom zistení a stanovisku.


zdroj: jalopnik.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre