10 perfektných vecí, ktoré dokáže Siri

Dávid Baránek

Istotne väčšina našich fanúšikov pozná hlasovú asistentku Siri a niektoré základné úkony, ktoré zvláda. Siri je však omnoho múdrejšia, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať, a zvláda aj zložitejšie úlohy. V dnešnom článku sme vybrali 10 najzaujímavejších vecí, ktoré Siri dokáže a (možno) si o nich nevedel.


Skontroluj, koľko kalórií má jedlo, ktoré sa práve chystáš zjesť! Stačí, keď sa Siri spýtaš: "Siri, how many calories are in a _____?" Asistentka ti poskytne všetky potrebné informácie.

Siri


Máš pocit, že tvoje heslo nie je dostatočne silné? Aj s tým ti Siri poradí. Poskytne ti náhodné osemmiestne heslo, ak povieš: "Wolfram, password."

Siri


Nudí ťa, že ťa Siri stále oslovuje pravým menom? Pokojne si pre seba môžeš vymyslieť zábavnú prezývku, ktorú bude používať. Stačí povedať: "Call me _____ from now on."

Siri


Pokiaľ máš pocit, že Siri vyslovuje tvoje meno nesprávne, môžeš ju opraviť. Musíš povedať: "You pronounced my name wrong." Následne ju nauč, ako sa to správne vyslovuje.

Siri


V dnešnej dobe nemá morzeovka až tak veľa využití, avšak rozhodne nie je na škodu. Siri ti dokáže preložiť akékoľvek slovo do bodiek a čiarok, ak sa jej spýtaš: "What's Morse code for ______?"

Siri


Nasledujúcu funkciu síce Slováci pravdepodobne až tak veľmi nevyužijú, ale aj tak ide o zaujímavú vychytávku. Siri ti prečíta poslednú prijatú správu po vyslovení: "Read me my last message." Následne sa ťa ešte spýta, či si praješ odpovedať, a ak áno, môžeš jej nadiktovať svoju odpoveď.

Siri


Siri ti tiež môže pomôcť pri zaznamenávaní pripomienok. Stačí jej povedať napríklad "Remind me tomorrow at 7:30 a.m. to bring my charger to work," a zajtra o pol ôsmej ti pripomenie, aby si si vzal nabíjačku do práce.

Siri


Možno sa občas stane, že ťa Siri celkom nepochopí alebo zle vypočuje niektoré slovo. Stačí kliknúť na bublinu s textom a opraviť ju.

Siri


Siri pomôže dokonca aj pokerovým hráčom. Po vyslovení "Wolfram, what are the odds of a ______?" sa stane perfektným poradcom pri tejto kartovej hre a vysvetlí ti šance na konkrétne skupiny kariet.

Siri


Keď sa so Siri dorozprávaš, môžeš sa s ňou rozlúčiť jednoduchým "Bye".

Siri

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre