Na čo používajú ľudia hodinky Apple Watch najviac?

MUDr.Nudl

Nad hodinkami Apple Watch pri predstavovaní visel veľký otáznik, či sa pre tento produkt nájde nejaké využitie. Od ich predstavenia ubehlo sedem mesiacov a používatelia si už vytvorili svoje rutiny, a tak je iba vhodné urobiť štúdiu a rozobrať, akým spôsobom hodinky ľudia používajú.

Pri vyhodnocovaní výsledkov máme to šťastie, že môžeme vychádzať z výsledkov hneď dvoch štúdií. Prvá je zo Štokholmskej univerzity, kde pomocou kamier zaznamenávali presné správanie dvanástich používateľov. Druhá štúdia pochádza z WRISTLY.co, kde informácie získavali pomocou dotazníka od 1 450 používateľov. Aké sú teda zistenia?

Priemerne príde s hodinkami používateľ do kontaktu dva- až päťkrát za hodinu. Priemerná dĺžka tohto kontaktu je približne 6,8 sekundy. Najčastejšie ide len o skontrolovanie času (približne 3,6 sekundy), potom o prezeranie notifikácií (približne 8,8 sekundy). Z hľadiska frekventovanosti je v poradí ďalším úkonom používateľov hodiniek kontrola údajov aktivity (približne 8,3 sekundy), napríklad z aplikácie Zdravie, z tréningových aplikácií, z tréningových stopiek a podobne. Menej už sú hodinky používané na interakciu so Siri a na iné aplikácie.

Veľmi zaujímavým údajom je čas strávený na ploche pred zvolením aplikácie. V priemere ide až o 33,6 sekúnd, čo poukazuje, že ľudia sú na ploche zmätení a prostredie nie je dostatočne intuitívne. Dúfajme, že spoločnosť Apple sa z toho dokáže poučiť a popracovať na riešení problému.

Boli by sme veľmi radi za akýkoľvek názor na výsledky štúdií, prípadne vaše skúsenosti s používaním hodiniek Apple Watch. Podeľte sa s nimi v diskusii pod článkom.

Zdroj: 9to5mac.com, cultofmac.com, wikipedia.org, wristly.co

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre