Steve Jobs bol synom sýrskeho migranta

Erich Veselényi

Dnes je to týždeň, čo Parížom otriasol najhorší teroristický útok v povojnových dejinách Francúzska. Tento čin zmenil v mnohých očiach pohľad na utečencov a celú európsku utečeneckú krízu.

Názory sa rozčleňujú do dvoch táborov. Prvý tábor tvoria zásadní odporcovia, zatiaľ čo druhú skupinu tvoria ľudia, ktorí utečencov akceptujú a snažia sa im pomôcť a ponúknuť im šancu na nový život.

K druhej skupine sa radia aj ľudia, ktorí na sociálnej sieti Twitter zdieľajú čiernobielu fotografiu Steva Jobsa. Spolu s popisom fotky “A Syrian migrants' child” (dieťa sýrskeho migranta) vytvárajú naozaj silnú myšlienku a poukazujú na to, čo všetko môžu migranti dosiahnuť, pokiaľ dostanú spomínanú príležitosť.

Autorom tohto príspevku je David Halbraith a jeho tweet bol zdieľaný vyše 14 000-krát.

To, že Steve je synom sýrskeho migranta, nie je žiadna novinka. Dočítať sme sa o tom mohli aj napríklad v Jobsovej biografii, ktorú v roku 2011 napísal Walter Isaacson.

Steve sa narodil ako nemanželské dieťa Joanne Schiebleovej a Abdulfattahovi Jandalimu. Joanne Schiebleová študovala na vysokej škole, zatiaľ čo Jandali bol asistent pedagóga z prominentnej sýrskej rodiny. Prišiel do USA získať doktorát.

Pár dal v San Franciscu syna na adopciu a jeho náhradnými rodičmi sa stali Paul Jobs a Clara Hagopian (tiež bola dieťaťom prisťahovalcov). Dieťa pomenovali Steve a zvyšok príbehu už všetci poznáme.

zdroj: www.businessinsider.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre