Eddy Cue hovorí o Apple Music, ale aj o Apple ako o operátorovi

Erich Veselényi

Ešte pred vydaním iPhonu 6S a iPhonu 6S PLUS vyspovedal “Evening Standard” Eddyho Cue-a. Diskutovali napríklad aj o predaji novej generácie iPhonov, ukončení free trialovej verzie služby Apple Music, ale aj o otázke vysokých poplatkov za roaming pre užívateľov, ktorí cestujú do zahraničia.

Eddy taktiež spomenul tohtoročný Apple Music Festival v Londýne, ktorého 10 dňová show skončila minulý týždeň. Spomenul, že Londýn je to pravé miesto na udalosť tohto typu a dodal, že v mestách ako New York alebo Los Angeles by festival stratil svoje čaro. Na otázku, aké sú jeho obavy z odchodu užívateľov od služby Apple Music po tom, čo tento týždeň skončila free trial verzia, reagoval veľmi optimisticky.

“Nikdy neviete, čo sa stane, pokiaľ sa to nestane. Sme spokojný s používateľmi, ktorí túto službu vyskúšali. Každý sa sústredí na výsledky v krátkom časovom horizonte, my sa však no to pozeráme ako na beh na dlhú trať.”

Každý, kto niekedy používal roaming v zahraničí, bol určite zhrozený cenami zahraničných operátorov, pri využívaní napríklad mobilného internetu. K tejto téme sa počas rozhovoru bez vyzvania vyjadril aj Eddy. Vyvrátil fámy, ktoré hovorili o tom, že sa Apple chce stať virtuálnym operátorom. Spomenul však snahu Apple bojovať proti vysokým poplatkom za roaming a vyjadril sa, že Apple už podniká nejaké kroky. Ako však dodal, “Je nutné presvedčiť naozaj veľa ľudí”.

zdroj:macrumors.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre