Samsung vyrába už aj búdy pre psov. Rozšíri Apple svoj sortiment?

Roman Poliak

Viem, čo si myslíte. Sám som dlho neveril, že nejde o výmysel novinárov alebo prvoaprílový žart v septembri. Po zdĺhavom prezeraní článkov a videí s otvorenými ústami a očami vyliezajúcimi z jamôk, som však pochopil, že to Samsung naozaj urobil. A pod slovom „to“ mám namysli prvú (?) inteligentnú (fanfáry) búdu pre psov. Búdu pre psov. Búdu pre psov. (Zámerne opakujem slovné spojenie „búda pre psov“, pretože rátam s pochybnosťami o zrakovej spôsobilosti čitateľa.)

Vyzerá to tak, že najhodnotnejšia ázijská značka, ktorá sa pôvodne orientovala na výrobu potravín a postupne prešla na elektroniku, sa snaží pokryť svojimi produktmi celú domácnosť. Do už tak širokého sortimentu práčiek, televízorov, tlačiarní, mikrovlnných rúr a ďalších elektrických spotrebičov pribudne tento rok aj Samsung Dream Doghouse. Ten bol vytvorený špeciálne pri príležitosti sponzorovania najväčšej súťaže psov na svete Crufts Dog Show v britskom Birminghame. Tento štedrý dar bol pôvodne zamýšľaný výhradne ako cena do súťaže pre toho NAJ štvornohého kamoša, no keď už si s tým dali toľko práce...

Hoci sú kauzy s kopírovaním smerované väčšinou od východu na západ (rozumej Samsung vyrába kórejské iPhony), nesporné je, že Samsung už dávno v predaji za Apple nezaostáva. Spoločnosť sa naozaj usilovne snaží pokryť široký záber potrieb (alebo skôr túžob) bežného človeka. V Apple sa viac sústredia na zdokonaľovanie toho, čo už vyrobili, a čo k nim neodmysliteľne patrí. Nie je to však tak dávno, čo nás jeho zamestnanci prekvapili predstavením Apple Watch. Dohady o práci na nových zariadeniach od toho momentu výrazne nabrali na intenzite. Napríklad projektu Apple Car, sme sa už niekoľko krát venovali aj v našom magazíne... Ale žeby búda pre psa?

Otázok vystáva hneď niekoľko - začne Samsung predávať psie domčeky vo veľkom? Uchytí sa to? Bude Apple nútený rozšíriť záber? Napriek tomu, že vo mne samotnom prevláda domienka, že ide o absurdný nápad, netrúfol by som si povedať, že z toho nebude hit. Psy sú dnes pre mnoho ľudí vzácnou súčasťou rodiny, chcú ich hýčkať a rozmaznávať.
A čo vy? Zabezpečili by ste tomu svojmu „blcháčovi“ domček so psími kúpeľami, miestnosťou na odpočinok vybavenej tabletom a zásobníkom granúl, ktorý môže ovládať sám pes? Ak ste náhodou odpovedali áno, nezabudnite si pripraviť približne 30 000 dolárov. Hups.

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre