Spoločnosť AppSee objavila v záznamoch iPad Pro s rozlíšením 2732 x 2048

Marián Novikmec

Očakáva sa, že Apple tento rok predstaví ďalšie zariadenie. Malo by sa jednať o iPad Pro, respektíve iPad Air 2 Plus, ak by sa Apple rozhodol pre podobné označovanie, aké má modelová rada iPhonov. Jeho existencia je už viac-menej potvrdená a to vďaka tomu, že mobilná analytická firma AppSee, ktorá sleduje štatistiky, našla v záznamoch celkom nový iPad6,8 a s rozlíšením 2732 x 2048 pixelov. To je rozlíšenie, o ktorom sa v súvislosti s iPadom Pro hovorí už dlhšiu dobu. Vďaka označeniu tiez máme bližšiu predstavu o tom, aký hardware tento iPad ponúkne.

Keďže sa jedná o iPad zo série iPad6, je takmer isté, že tento iPad ponúkne hardware totožný s iPadom Air 2, teda 3-jadrový procesor A8X a 2GB operačnej pamäte RAM. Aj napriek tomu, že sa jedná o minuloročný hardware, výkon by mal byť na úrovni iPhone 6S. Pripomeňme, že rovnaký hardware by mal dostať aj iPad Mini 4.

iPad Pro by mal byť predstavený ešte tento rok, mal by mať 12,9" displej a mal by ponúknuť nové technológie, ako je napríklad Force Touch známy z nových MacBookov a Apple Watch. Analytik Ming-Chi Kuo tvrdí, že sa väčší iPad začne vyrábať v septembri/októbri a, že spoločnosť Apple predá približne 5,5 milióna kusov.

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre