Nová aktualizácia Boot Camp 6: Nainštalujte si Windows 10 na Mac!

Dávid Baránek

Apple včera oznámil ďalšiu zaujímavú novinku. Software určený k inštalácii systému Windows na počítače Mac menom Boot Camp sa dočkal novej aktualizácie. V poradí už šiesta verzia ponúkne užívateľom inštaláciu najnovšieho Windowsu 10. Pokiaľ teda vlastníte Mac a celkom vám nevyhovuje operačný systém od Apple, máte možnosť vyskúšať konkurenčný Windows 10 aj oficiálnou cestou.

Windows 10 je možné nainštalovať cez Boot Camp 6 len v prípade, že vlastníte originálnu kópiu operačného systému, ktorý je možný zakúpiť od Microsoftu v súbore .iso alebo na USB kľúči. Zaplatíte si zaň približne 100€. Momentálne si však Windows 10 môžu nainštalovať len majitelia Macov s OS X Yosemite a samozrejme najnovšou verziou Boot Campu.

Boot Camp vytvorí na disku počítača novú partíciu, na ktorú sa Windows nainštaluje. Následne stiahne všetky potrebné aktualizácie a drivery tak, aby na Macu šlapal tak, ako má. Vďaka tomu bude Windows podporovať všetky dôležité funkcie, ktoré boli k dispozícii na OS X ako napríklad USB 3.0, USB-C, vstavané čítačky SD a SDXC kariet a samozrejme, aj originálny hardware od Apple ako napríklad klávesnice alebo myši.

Pokiaľ už Boot Camp poznáte a cez tento program ste si na Mac nainštalovali Windows 7, 8 alebo 8.1, máte možnosť zadarmo aktualizovať na najnovší Windows a to priamo vo vašom rozhraní. Na záver si môžete prečítať zoznam Macov podporujúcich Windows 10.

Zoznam podporujúcich zariadení

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre