iOS 9 prinesie dlho očakávanú Wi-Fi funkcionalitu

Viktor Šmidák

Poznáte to. Surfujete na internete, sťahujete film alebo pozeráte video. Šicko v porádku, veď máte zapnutú Wi-Fi, rýchlosť ako blesk. Zrazu sa ale niečo stane, načítavanie sa zastaví a vy ste bez pripojenia. Či už je to problém rutra alebo výpadok elektriny, vy platíte operátorovi za internet a čakáte, že sa automaticky zapnú dáta. To sa ale stane až v iOS 9.

iOS 9 prináša s piatou betou ďalšie vylepšenia. Medzi najvýraznejšie a najdôležitejšie patrí aj automatické zapnutie internetu v mobile v prípade výpadku Wi-Fi. A ako to bude fungovať? V prvom rade musíte mať v nastaveniach odfajknutú možnosť "Wi-Fi Assist". To, ako opisuje popis, zapne v prípade slabého Wi-Fi signálu automaticky mobilné dáta.

alt

Treba ale dávať pozor na takéto prechody, hlavne vtedy, keď máte obmedzený alebo žiadny internetový balík. V tom prípade by Vám mohla prísť pekná faktúra. Apple by Vás ale mal na prechod upozorniť, a to tak, že Wi-Fi ikonka zošedne a iPhone Vás informuje o prechode na internet v mobile.

Otázne je, ako sa bude nastavenie Wi-Fi správať ďalej. Vypne sa, keď sa zapnú dáta alebo ostane zapnutá aj napriek pripojeniu telefónu na internet od operátora? To priblížené nebolo, tí z Vás, čo testujú bety nám môžu dať vedieť v komentároch.

Tak sme sa teda konečne dočkali toho, čo je na iných zariadeniach už dlhú dobu. Ako sa hovorí, lepšie neskôr ako nikdy a preto sme radi, že sa nakoniec funkcia dostala aj do iOS. Budete službu využívať alebo preferujete úplnú kontrolu nad nastaveniami systému.

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre