Zaujímavé fakty o Apple #5

Viktor Šmidák

Po dlhšej pauze prichádza ďalšia časť zo série zaujímavých faktov o Apple. O tejto firme sa dá nájsť neuveriteľné množstvo informácií. Ani tentokrát tomu nebolo inak a my sa pozrieme na zaujímavosti o firme Apple s poradovým číslom päť.

1. Retina displeje pre iPad sú vyrábané Samsungom alt Áno. Aj napriek všetkým tým sporom medzi týmito dvoma spoločnosťami stále žijú v akejsi symbióze. Apple platí Samsungu obrovské peniaze za výrobu displejov a Samsung má tiež dobrý biznis. Takisto pre Apple vyrába procesory alebo aj pamäť ram.

2. Predaje iPhonov alt Apple predaje rastú každým rokom. Môže za to z veľkej časti aj iPhone. Keď si zoberieme ročné predaje a vydelíme ich číslom 365, dostaneme ohromné cifry. V roku 2013 sa predalo 411 000 iPhonov za deň.

3. Apple a patenty alt Počuli ste už o tom, že Apple má patentovaný obdĺžnik so zaoblenými rohmi? Další patent, ktorý je trosku zvláštny je známa fráza "Slide to unlock". Nejeden spor už bol o tom, že Samsung používa podobnú, nazvime to "vec".

4. V roku 1997 firma zrušila podporu akejkoľvek charity alt V tom čase sa takto stalo za úradovania Steva Jobsa. Redaktor New York Times, Andrew Ross Sorkin upozornil na túto skutočnosť krátko predtým, ako Jobs umrel. Ďalej ale dodáva, že je možné, že hlava Apple mohla peniaze posielať anonymne.

5. Všetko čo poviete Siri sa uloží alt To, že sa o nás spoločnosti snažia dozvedieť čo najviac nie je žiadnym tajomstvom. Tušíte ale, že všetko čo poviete Siri putuje do Apple? Tu sa potom Váš povel uloží na dva roky. Ak ste sa teda niekedy pýtali, kde zahrabať mŕtvolu, v očiach spoločnosti môžete byt vrah.

6. Predávanie akcií alt Steve Wozniakovi predal 80 000 akcií zamestnancom za lacné peniaze, pretože mal pocit, že niektorí boli ukrátení alebo podvedení. Urobil tak aj napriek tomu, že vedel, že sám by na nich zarobil oveľa viac. Ozajstný filantrop.

A znova sme na konci s ďalšími informáciami, ktoré ste možno o spoločnosti možno nevedeli. Ktoré Vás prekvapili tentokrát? Nižšie môžete nájsť odkazy na predchádzajúce diely.

Prvá časť

Druhá časť

Tretia časť

Štvrtá časť

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre