BootPrint - Záchrana v prípade, že stratíte signál a neviete kde ste

Dávid Baránek

Veľa ľudí obľubujúcich turistiku si so sebou zvykne nosiť iPhone namiesto GPS navigácie. Pokiaľ medzi nich patríte aj vy, možno poznáte situáciu, kedy ste sa odrazu stratili a potrebovali sa pozrieť na svoju aktuálnu polohu na mobile. Čo ale robiť, pokiaľ ste na mieste, kde nie je žiadny signál, mobilné dáta a ani GPS? V takejto chvíli je vám odrazu kopec užitočných aplikácií úplne zbytočných. Navigácia, telefón ani SMS vám nebudú stačiť a vy si musíte pomôcť sami.

Bootprint - Záchrana v prípade, že stratíte signál

Práve pre ľudí, ktorí majú podobné problémy, bola vymyslená šikovná aplikácia BootPrint, vďaka ktorej sa môžete cítiť v bezpečí aj v oblastiach, ktoré nepoznáte a paličky signálu zvyknú často nepríjemne klesať. BootPrint si zapisuje vašu cestu a priebežne zaznamenáva oblasti, kde ešte chytal dostatočne silný signál. V prípade, že by vám následne nečakane vypadol, aplikácia vás okamžite zavedie na miesto, kde ste ho naposledy chytili.

Bootprint je veľmi jednoduchý na použitie. Stačí, keď aplikáciu spustíte a počkáte, kým zaznamená vašu GPS polohu. Appku môžete následne nechať spustenú na pozadí a mobil ďalej používať. Bootprint si bude priebežne aktualizovať údaje o polohe. Pokiaľ by ste náhle stratili signál, pamätá si, kde naposledy signál zachytil. Vám potom stačí aplikáciu opäť spustiť a na displeji sa vám ukáže kompas ukazujúci smer k poslednému známemu miestu spolu s vzdialenosťou, ktorú musíte prejsť.

Bootprint vás zavedie k najbližšiemu miesto so signálom

Samozrejme, keďže Bootprint nebude mať k dispozícií mobilné dáta ani GPS, nedokáže vám ukázať presnú cestu, ktorou by ste sa mali pustiť. Vie len ukázať správny smer, kade máte ísť a vypočíta vzdialenosť vzdušnou čiarou. Aj to však dokáže pomôcť, pokiaľ sa stratíte a neviete čo ďalej.

Bootprint rozhodne odporúčame v prípade, že sa pustíte do prírody na miesta, kde ste nikdy predtým neboli a nemáte po ruke dostatočne silnú GPS navigáciu. Nikdy neviete, či ho nebudete potrebovať.

Názov: Bootprint - Pocket Survival
Jazyk: Anglický
Autor: Leland Roys
Kompatibilita: iOS 6.1 a vyššie
Cena: 0.99$
Stiahnuť z App Store

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre