iPhone pravdepodobne príde o SIM kartu ako ju poznáme

Marián Novikmec

Apple je priekopníkom v rôznych oblastiach. Jednou z nich je aj oblasť SIM kariet. Apple prvý prišiel so štandartom microSIM a neskôr aj nanoSIM. Nakoniec minulý rok začala spoočnosť k Celular verziám iPadu dávať do balenia aj Apple SIM. Po jej vložení ste si mohli vybrať operátora a balík služieb priamo v iPade. Neskôr ste tiež mohli z akéhokoľvek dôvodu prejsť k inému operátorovi, napríklad keď začal ponúkať výhodnejší balík. Teraz sa zdá, že niečo podobné sa Apple chystá urobiť aj pri iPhone

Podľa dostupných informácii Apple už teraz rokuje nielen s operátormi, ale aj s výrobami konkurenčných smartphonov o novom štandarte menom e-SIM. Takéto karty by boli vstavané priamo v telefónoch a uživatelia by k ním nemali prístup. Voľba operátora by potom prebiehala rovnakým spôsobom ako v prípade Apple SIM. Je tiež pravdepodobné, že by si použivatelia mohli preniesť svoje doterajšie telefónne číslo.

Apple sa snaží presvedčiť operátorov z celého sveta, teda aj tých naších. Takisto chce Apple presvedčiť aj Samsung, HTC a iných výrobcov telefónov aby prešli na tento štandard. Vytvorenie nového štandardu však tvrá nejaký ten čas a preto sa s ním pravdepodobne stretneme najskôr pri iPhone 7. Dovtedy budeme vo svojom iPhone ešte nejaký čas vídať "klasickú" SIM kartu.

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre