Zaujímavé fakty o Apple #4

Viktor Šmidák

Týždeň znova ubehol ako voda a my tu máme ďalšiu časť zaujímavých faktov a informácií o Apple. Tak sa teda príjemne usalašte na kresle, posteli alebo toalete a poďme na to.

1. "The Cube" patrí medzi najfotografovanejšie dominanty New Yorku alt Presne tak. Zo všetkých tých krásnych, historických budov v jednom z najväčších miest Ameriky je predajňa od Apple na popredných priečkach v popularite. Prispieva k tomu aj fakt, že sa nachádza na jednej z najrušnejších ulíc v New Yorku, Fifth Avenue.

2. Jobsov čudný postoj k hygiene alt Steve Jobs bol a je opisovaný mnohými prívlastkami. Bol arogantný, divný, výbušný, génius... Málokto ale vie o jeho prístupe ku hygiene. Keď Steve začal jesť jablká, domnieval sa, že sa bude môcť prestať sprchovať a vytratí sa aj zápach. Opak bol ale pravdou. Ešte počas pôsobenia vo firme Atari ako technik ho presunuli na nočné šichty. Dôvodom bola jeho nie veľmi príjemná aróma a celková nedostatočná hygiena.

3. Tažké finančné časy alt V živote príde tá chvíľa, kedy sa pýtame sami seba kde zoberieme peniaze na také a hentaké veci. Možno by ste to nepovedali, ale takáto vec sa stala aj Wozniakovi a Jobsovi. Áno, Steven Jobs ktorého hodnota majetku sa odhaduje na niekoľko miliárd dolárov. Wozniak, Jobs a jeho priateľka sa v lete roku 1972 rozhodli zobrať prácu maskotov. Za jednu hodinu dostávali 3$. Ich náplňou bolo prezlečenie sa za postavy z rozprávky Alica v krajine zázrakov a zabávanie hostí nákupného centra.

4. Dátum vzniku spoločnosti Apple alt Korporácia Apple vznikla na deň bláznov, 1. Apríla. Tento dátum mal byť zvolený zámerne, ako forma ukázania, že oni sú iní.

5. Zárobky pracovníkov v Číne alt Svetom stále kolujú správy o zlých a neetických pracovných podmienkach v Číne. Mnoho razy pracujú vo výrobných halách deti za jedlo, bez akejkoľvek prestávky vkuse niekoľko hodín. Zaujímavá je informácia, že 9 najlepšie zarábajúcich ľudí v Apple zarába viac ako 95 000 pracovníkov v Číne.

6. Falošné predajne Apple alt S poslednou informáciou sa znova vrátime do Číny. Táto krajina s vyššou populáciou ako celá Európa je známa napodobňovaním všetkého úspešného. Pomysleli by ste si niekedy ale, že sa v tejto krajine niektorí snažia napodobniť celé predajne? Veľa týchto falošných predajní je tak presvedčivých, že samotní zamestnanci veria, že pracujú pre oficiálnu pobočku Apple.

Pre tento týžden sa s Vami teda lúčime. Očakávame, že sme Vám znova priniesli zaujímavé čítanie a tešíme sa na Vašu ďalšiu návštevu na našich stránkach.

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre