Apple predstavil vymakaný iPod touch!

Martin "Čunder" Šnirc

Pred pár dňami sme vám ponúkli informácie o tom, že Apple predstaví novú radu iPodov už tento týždeň,a tak sa aj stalo. Aj keď sa zahraničné servery domnievali, že iPody budú predstavené v utorok, Apple sa rozhodol "prekvapiť" a spravil to o deň neskôr. Nejednalo sa o žiadne veľkolepé predstavenie, spoločnosť len vydala tlačovú správu, ktorá znie: ,,Apple Introduces The Best iPod touch Yet"(Apple predstavil najlepší iPod touch vôbec). Nebol to len nový iPod touch, ale aj lacnejšie verzie nano a shuffle dostali nové - sviežejšie farby. Poďme sa teda spolu pozrieť, čo nám nový iPod touch prináša.
Tlačová správa na stránke Apple.com Tie najväčšie novinky Apple zhrnul do jedného riadku - čip A8, 8MP iSight kamera, 5 ohromujúcich farieb. Poďme sa na to ale pozrieť detailnejšie, krok po kroku, podľa internetovej prezentácie, ktorú nám Apple ponúka. iPod vznikol ako hudobný prehrávač a Apple sa ho snaží prezentovať v tomto zmysle aj v dnešnej dobe. Upozorňuje nás na iTunes Store, synchronizáciu hudby medzi všetkými našimi zariadeniami ale predovšetkým na službu Apple Music. Najväčším prekvapením je použitie 64-bitového čipu A8 (ktoré som osobne predpokladal, ale zahraničné servery stále tvrdili, že bude použitý len A7 z iPhone 5S), teda rovnakého čipu ako v iPhone 6, táto novinka prináša desaťnásobne rýchlejšiu grafiku a šesťnásobne výkonnejšie CPU alebo ak chcete procesor. Keďže iPod touch má stále štvorpalcový displej, čo je o 0,7 palcu menej ako má iPhone 6, tento čip z neho spravil to najvýkonnejšie iOS zariadenie vôbec. Batéria stále ponúka vynikajúcu výdrž - 40 hodín hudby a 8 hodín prehrávania videa. iPod tiež obsahuje koprocesor M8, teda vedľajší procesor, ktorý zaznamenáva údaje pohybu.
Údaje o čipe A8 Veľkým vylepšením oproti minulej generácií si prešli aj kamery. Zadná iSight kamera nám teraz ponúka osem megapixelov a pre videohovory a selfie Apple zlepšil aj prednú FaceTime HD kameru. Na iPode teda nájdeme nové možnosti v podobe slo-mo (natáčania spomaleného videa), 43 megapixelovej panorámy a burst mode (zachytenie viacerých fotografií v jeden okamih a následné vybranie tých správnych). Apple vylepšil aj redukciu okolitého hluku a šumu spolu s detekciou tváre. iPod do výbavy dostal aj tie najnovšie a teda najvýkonnejšie verzie bezdrôtových technológií. Konkrétne Wi-Fi s podporou 802.11ac spolu s Bluetooth 4.1, ktorý sa stal tak trochu tiež prekvapením.
Vylepšenia kamery iPod touch je dostupný vo farbách Space Gray(vesmírna šedá), modrá, zlatá, ružová a strieborná. V kapacitách 16GB, 32GB, 64GB a áno, aj 128GB, čo je veľké plus a aj motivácia na kúpu pre mnohých užívateľov. iPod touch loop, teda akési ramienko okolo zápästia nový iPod už nepodporuje. Čo sa týka iPodu nano a shuffle, tie sú dostupné v nových farbách po vzore iPodu touch, či si zaslúžili aj nové vnútornosti, ktoré nám Apple tají sa dozvieme až po prvých "pitvách". Musím uznať, že Apple predbehol všetky očakávania a ponúkol naozaj vymakaný iPod, rozhodol sa nám ukázať, že jeho hudobné prehrávače tak skoro nevymrú.
Nová iPod rodinka

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre