Obal v týchto prípadoch naozaj predáva

Viktor Šmidák

"Steve jobs venoval škatuliam, do ktorých balili výrobky, takmer toľko pozornosti ako samotným produktom." Toto napísal o Jobsovi Leander Kahney v knihe "Ako uvažuje Steve Jobs, zakladateľ & CEO Apple". Steve bol zástanca myšlienky, že obal predáva. Dodnes sú Apple produkty balené naozaj čo najjednoduchšie a v minimalistickom dizajne. Poďme sa ale pozrieť na naozajstné skvosty od dizajnérov, ktorý myšlienku "obal predáva" posunuli na novú úroveň.

Panasonic Note Slúchadlá. Hudba. Noty. Tieto tri slová spojili dizajnéri a dostali presne to, čo vidíme na obrázku. Jednoduché slúchadlá, ktoré ale zaujmú na prvý pohľad. Pritom nemusia nejako vynikať kvalitou zvuku, ale ten obal...

Pago de los Capellanes DVD Obyčajný obal na DVD. A predsa niečím výnimočný. Dizajnér chcel stvárniť slnko vychádzajúce z vínnych sadov. A tak sa zrodil tento obal s medzerou v strede pre DVD.

Limited Edition Fedrigoni Leica Povedali by ste, že táto krabica sa otvára ako kniha? S každou stranou sa dozviete nové informácie o firme a fotoaparáte.

KébecSon Headphones Máte už po krk obyčajných igelitiek z Tesca? Tak si kúpte slúchadlá KébecSon a túto úžasnú tašku dostanete grátis.

Festina Watch Ako sa hovorí, lepšie raz vidieť ako stokrát počuť. Toto si povedali aj marketingový pracovníci z Festiny a tak predávajú hodinky v vreckách s vodou. Aby ste si boli naozaj istý, že hodinky sú vodotesné. Nevieme si predstaviť, ako by podobným spôsobom prezentovali nepriestrelné sklo.

Parmezánové ceruzky "Oci, čo bude na večeru?" "Dáme si špagety a navrch nastrúhame trochu z ceruzky". Aj takto by mohla znieť konverzácia, povedali si zamestnanci jednej firmy a vyrobili syr v neobyčajnom tvare.

Clear Coffee A nakoniec niečo slovenské. Jeden Košičan si povedal, že priehľadná káva by zaujala určite veľkú skupinu ľudí. Začal sa pohrávať s touto myšlienkou a niekoľko rokov a neúspešných pokusov na to prišiel s finálnym produktom. Káva ešte nie je v predaji, ale ak by ste mali záujem, môžete tvorcu podporiť napríklad tu.

Ak ste si mysleli, že Apple má originálne a krásne obaly, dúfame, že sme Vám trošku rozšírili obzory. Aký návrh by ste mali vy?

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre