Ako bude iPad fungovať v budúcnosti?

Viktor Šmidák

Minulý víkend na konferencií WWDC 2015 sme mohli vidieť, čo Apple plánuje do budúcna so svojim portfóliom. Najviac skloňovaná bola najmä softvérová stránka spoločnosti. Spomenúť môžeme napríklad nový systém iOS 9, OS X El Captain a WatchOS 2, ktorý bude určený pre hodinky.

Mnohých z nás zaujali hlavne prvé dve menované zmeny. iOS 9 bude ďalším vylepšením operačného systému určeného pre iPhone a iPad. Prináša napríklad zlepšené žieňa v telefóne, inak nazývané Siri alebo už ten naozajstný, veľakrát zmieňovaný multitasking pre tablety.

A práve o tabletoch sa budeme baviť aj ďalej. Apple totižto na konferencií odkryl svoju predstavu o tom, ako budeme svoje iPady v budúcnosti používať.

The Ghost Logo

„iOS 9 bude zlomový bod pre používateľov iPadov. iPad sa zmení z akéhosi doplnku pri práci na plnohodnotný pracovný nástroj. Apple má víziu budúcnosti, kedy budú môcť používatelia na ich iPadoch urobiť viac aj bez prítomnosti OS X a veľmi sa spoliehajú na vývojárov aplikácií, že im takýto zajtrajšok pomôžu priniesť.“ Apple vie, že iPad je teraz skôr chápaný ako nástroj zábavy. Neurobíte s ním toľko ako s notebookom či počítačom a práve toto sa spoločnosť chystá zmeniť. My môžeme byť iba radi, že sa iPad stane popri tom, čo už je aj produktívnejším a všestrannejším.

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre