Chyba v iMessage reštartuje iPhone po prijatí určitej správy (+ riešenie)

Erich Veselényi

O tom, že iOS 8 stále nie je 100% doladený potvrdzuje aj nasledujúca chyba, ktorá bola objavená v aplikácii iMessage. Chyba zapríčiňuje vypnutie a následný reštart iPhonu po prijatí určitého reťazca arabských znakov, buď formou iMessage alebo SMS. Po reštarte iPhonu táto chyba taktiež spôsobuje okamžité spadnutie aplikácie iMessage .

alt

Môže tu dôjsť ku dvom variantám:

  1. Pokiaľ aplikácia iMessage bežala v pozadí, iPhone sa reštartuje a následne dochádza ku spadnutiu aplikácie okamžite po jej zapnutí a snahe otvoriť ju.

Riešenie:

  • keďže sa do aplikácie nedá po reštarte dostať, je nutné aby sme prijali správu od niekoho iného, prípadne si ju môžeme poslať sami pomocou Siri alebo cez iMessage na Macu.
  • jednoducho stačí Siri povedať “Send a message to myself” a zadať jej akýkoľvek text, napríklad “android sucks”.
  • ďalšou variantou je zdieľať (samému sebe) určitý text formou správy, napríklad z aplikácie Poznámky.

    2 . Pokiaľ bola aplikácia aktívna, iMessage sa po reštarte síce podarí otvoriť, no pri prechode na inú konverzáciu opäť padne.

Riešenie:

  • po reštarte a otvorení konverzácie stačí na danú správu odpovedať. Tým by mal byť problém vyriešený.

K celému problému sa vyjadril aj sám Apple.

“Sme si vedomí problému v iMessage, ktorý nastane po prijatí určitého reťazca znakov. V najbližšom softwarovom update prinesieme opravu tohto problému.”

Apple už pravdepodobne nestihne opraviť všetky chyby, ktoré sa v iOS8 nachádzajú, a tak tento iOS navždy zostane v pamäti ako slabší a chybovejší operačný systém. O necelé dva týždne tu ale máme WWDC 2015, kde sa má predstaviť iOS9, ktorý má byť oveľa stabilnejší! Čo všetko môžeme čakať od WWDC 2015 čítaj v tomtom článku.

zdroj: macrumors.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre