Nová hudobná streamovacia služba od Apple aj ako sociálna sieť pre interpretov

Erich Veselényi

WWDC 2015 sa nezadržateľne blíži, s čím súvisí veľké množstvo informácií, dohadov o nových produktoch a službách, ktoré Apple predstaví. Podľa posledných informácií sa dočkáme spustenia dlho spomínanej streamovacej služby, ktorá ponesie jednoduchý názov Apple Music.

Služba Apple Music by mala okrem streamovania hudby obsahovať sociálnu sieť pre hudobníkov a interpretov. Tá má poskytnúť interpretom možnosť zdieľania hudby, fotiek, videí ale aj napríklad informácií o nadchádzajúcich koncertoch. Veľké hudobné mená tak budú môcť zdielať obsah iných, menej slávnych skupín a pomôcť im tak preraziť v hudobnom svete.

Klasický užívateľ bude môcť interpreta followovať, lajkovať a komentovať jeho príspevky priamo cez aplikáciu, nebude mať však možnosť vytvorenia si vlastného profilu.

Odkaz na novú funkciu sa nachádza zatiaľ v poslednej beta verzii iOS 8.4. v záložke obmedzenia. Novú položka “Artist Activity”, ktorá pravdepodobne súvisí s avizovanou sociálnou sieťou, je možné vypnúť/zapnúť, čo využijú najmä rodičia pri filtrovaní obsahu zariadenia ich detí.

alt

Za svoju streamovaciu službu plánuje kalifornská spoločnosť účtovať 9,99 $ na mesiac, pričom nebude ponúkať tzv. freemium verziu. Celá nová služba by nakoniec mala byť premenovanou a vylepšenou verziou Beats Music, pričom jej doterajší užívatelia si budú môcť presunúť všetok svoj obsah do novej služby.

Keďže streamovanie hudby momentálne zarába viac ako digitálny predaj (článok), od Apple sa očakávajú veľké veci, ako napríklad aj špeciálny obsah od interpretov pre užívateľov Apple Music. Všetky potrebné informácie sa pravdepodobne dozvieme 8.júna na WWDC 2015.

zdroj: macrumors.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre