Angela Ahrendts, obchodná riaditeľka Apple, je najlepšie zarábajúcou ženou v USA

Roman Poliak

Angela Ahrendts. Meno, ktoré našincovi zrejme poláme jazyk, no v oblasti technológií má poriadny cveng. Žena, ktorej prináleží, je totižto najlepšie zarábajúcou osobou nežného pohlavia v USA. Niekdajšia šéfka módnej značky Burberry (2006-2014) v súčastnosti zastáva post vedúcej pre maloobchod a online nákup v Apple. Práve táto zmena jej k dosiahnutiu prvenstva nespochybniteľne pomohola. Angela bola dokonca minulý rok vyhlásená magazínom Forbes za 49. najmocnejšiu ženu na svete. A vy ju napriek tomu nepoznáte? Ak áno, vedeli ste, že...:

  • Študovala na univerzite Ball State v Indiane, no skoro sa presťahovala do New Yorku, a to s jasnou víziou práce v módnom priemysle. Prechádzala najrôznejšími módnymi domami, pričom jej pozície neustále naberali na váženosti. Rozhodujúce pre jej kariéru bolo prijatie postu riaditeľky v značke Burberry. (Alebo to bolo rozhodujúce skôr pre Burberry?)

  • Po svojom nástupe do Burberry účinne zmiernila pokles v prestíži britskej značky limitovaním využitia typického károvaného vzoru na 1O% a tiež dohliadaním na neustále vznikajúce falzifikáty. Počas jej „vlády“ sa hodnota značky zvýšila z 2 miliárd na 7 miliárd libier. V roku 2012 ju CNN Money vyhlásilo za najlepšie platenú riaditeľku v Británii so zárobkom 26,3 milióna.

  • 15.10.2013 Angela oznámila, že sa na jar 2014 vzdá svojej pozícii v Burberry a prijme prácu v Apple. Podľa prieskumov uskutočnených v roku 2015, zarobila úspešná Američanka 70 miliónov dolárov, čo je viac ako samotný CEO Tim Cook.

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre