Nový iPhone 6s prinesie vylepšenú kameru

Tomáš Benetin

S prichádzajúcimi správami sa stále viac a viac potvrdzuje, že Apple plánuje v iPhone novej generácie nasadiť vysokokvalitný 12 megapixelový fotoaparát. Jeden z analytikov prišiel s tvrdením, že spoločnosť vylepší fotoaparát zmenšením pixelových bodov v zachytených obrazoch.

The Ghost Logo

Kevin Wong - Generálny riaditeľ pre čínsky IHS povedal na svojom microblogu na stránkach Sina Weibo, že jeho zdroje sú presvedčené, že údajný iPhone 6s bude obsahovať 12 megapixelový fotoaparát s menšími pixelmi. Oproti predchádzajúcim modelom s 8 megapixelovým fotoaparátom v iphone 6 a iphone 6 Plus, by teda došlo k výraznému zlepšeniu.

Server “G for Games" poznamenal, že prechod na menšie pixely má výhody aj nevýhody.
A to napríklad pri väčších pixeloch vieme dosiahnuť vyššiu kvalitu pri zlých svetelných podmienkach s menším šumom, ale to by mohol Apple kompenzovať ďalšími zmenami, ako je veľkosť snímača alebo ďalších vnútorných komponentov.

Veľkosť pixelov na terajšej vlajkovej lodi telefónov Apple iPhone 6 je 1,5 mikrónov. To je totožné s veľkosťou pixelov, ktorými disponuje aj predchádzajúci model iPhone 5S. Majú totožnú hustotu, aj počet bodov.

Tento týždeň sa len potvrdili predošlé tvrdenia, vrátane analytika z KGI Ming-Chi Kuo, ktorý tvrdí, že “iPhone 6s” bude obsahovať 12 megapixelový fotoaparát. Wongov uverejnený článok prišiel ako prvý s informáciou, že Apple plánuje zvýšiť hustotu bodov.

Apple sa podarilo dostiahnuť extrémne tenký design pri zachovaní kvality fotoaparátu tým, že má objektív, ktorý z tela vyčnieva zo zadnej strany. To na začiatku spôsobilo kontroverzné názory nadšencov Apple, no z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že tento “nedostatok” som prestal vnímať snáď prvý deň od kúpy telefónu.

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre