Apple je podľa Greenpeace "najagresívnejší" v zlepšovaní životného prostredia

Dávid Baránek

Medzinárodná nezisková organizácia Greenpeace včera priniesla novú správu v podobe rozsiahleho pdf súboru s názvom „Klikanie čisto – Sprievodca budovaním zeleného internetu“. V ňom okrem iného predstavuje, ako si vedú popredné technologické spoločnosti v budovaní lepšieho životného prostredia a v snahe zachovať planétu.

Podľa správy je Apple naďalej vedúca spoločnosť, čo sa týka úsilia presadzovať obnoviteľnú energiu. Greenpeace tvrdí, že Apple bol v tejto oblasti „najagresívnejší“ spomedzi všetkých svojich konkurentov. Podľa indexu čistej energie, cez ktorý Greenpeace hodnotí spoločnosti, dosiahol až 100%, čím si drží prvú priečku spomedzi svojich konkurentov.

Aktualizovaná správa prišla práve v čase, kedy Apple oznámil nové úsilie v zlepšovaní životného prostredia. Pred mesiacom, presne na Deň Zeme, ponúkol aktuálne informácie o priebehu tohto projektu. Nedávno odkúpil 146 kilometrov štvorcových lesov, o čom sme vás informovali, a tento týždeň odhalil aj nové ekologické plány pre Čínu. V nich predstavil nový rozsiahly solárny projekt pre túto krajinu. Zároveň sa pustil do ochrany lesov v spolupráci so Svetovým fondom na ochranu prírody.

Môžeme si pozrieť aj presné tabuľky, ktoré Greenpeace včera zverejnil. Ukazujú iniciatívu v porovnaní s ďalšími veľkými spoločnosťami. Podľa výsledkov Yahoo, Facebook aj Google zaostávajú za Apple s 73%, 49% a 46% indexu čistej energie. Na druhej strane, podľa včerajšnej správy, v niektorých konkrétnych trhoch už Google dobieha Apple v nasadení obnoviteľných zdrojov.
Tabuľka Greanpeace

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre