iPhone je stále najpopulárnejší smartfón – potvrdzujú to najnovšie prieskumy

Dávid Baránek

O tom, že Apple je jednotka na trhu vo výrobe smartfónov nehovoria len pochvaly od spokojných zákazníkov, ale aj prieskumy, podľa ktorých iPhone vedie na plnej čiare oproti ostatným výrobcom.

Podľa americkej analytickej spoločnosti comScore až 42,6 % ľudí v USA vlastní smartfón značky Apple. Ten si prilepšil presne o jedno percento oproti prieskumu, ktorý bol vykonávaný v decembri minulého roka. Samsung, jeden z najväčších konkurentov spoločnosti Apple, je až ďaleko za ním – dosiahol 28,3 %. Až v diaľke za nimi sa držia ďalšie značky ako LG, Motorola a HTC.

Čo sa ale operačných systémov týka, Android stále vedie s 52,4 %. iOS má 41,6 % a za ním sa umiestnili Microsoft s 3,4 %, Blackberry s 1,8 % a Symbian s 0,1 %.

ComScore skúmala aj TOP 15 najobľúbenejších aplikácií v zariadeniach s operačným systémom iOS a Android. Túto kategóriu vyhral Facebook – našli by sme ju až v 69,5 % zariadení. Za ním sa umiestnil YouTube s 55,9 %. Po YouTube boli aplikácie ako Google Maps, Facebook Messenger, Google Search, Pandora a Gmail.
Výsledky prieskumu Ide rozhodne o zaujímavé čísla, avšak aby sme boli objektívni, k prvej štatistike treba ešte spomenúť, že percento produktov Apple v pomere ku Samsungu sa môže výrazne zmeniť po príchode Samsung Galaxy S6 a S6 Edge.

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre