Apple plánuje vydať v roku 2015 iPhone 6s, iPhone 6s Plus a 4 palcový iPhone 6c

Tomáš Benetin

Podľa najnovších informácií z DigiTimes Apple plánuje počas roka 2015 vydať 3 nové modely iPhone. Stránka hovorí, že k 4,7 a 5,5 palcovým modelom sa pridá menší 4 palcový.
The Ghost Logo

Správy o novom 4 palcovom iPhone zazneli už skôr, v decembri 2014, keď sa spomínalo cielenie iPhonu na ženy a ich menšie ruky a prsty. Aj keď Apple nový 4-palcový telefón nepredstavil, vyzerá to tak, že bude dávať starší iPhone 5s na 2 ročný kontrakt zadarmo po tom, čo pôjdu dole s cenou aktuálne modely.

DigiTimes predpokladá, že 4-palcový iPhone 6c bude pravdepodobne vyrábať fabrika Winstron, zatiaľ čo obe 6s a 6s Plus budú vyrábané továrňou Foxconn. Čínsky web Feng v januári potvrdil, že Apple neobjednal žiadne 4-palcové iPhone.

Začiatkom tohto roka generálny riaditeľ spoločnosti Tim Cook uviedol, že nové väčšie modely iPhone priniesli najviac migrácií užívateľov z OS Android počas posledných 3 rokov. Apple pravdepodobne verí, že ak uvedie viac veľkostí, osloví viac zákazníkov. Cook taktiež povedal, že rôzne regióny preferujú rôzne veľkosti telefónov.

Hovorí sa, že Apple predstaví nové iPhone v septembri s novým prírastkom. Obe iPhone 6s a 6s Plus by mali obsahovať 2 GB RAM a novú “Force” dotykovú technológiu, ktorú už Apple implementoval do nových MacBookov a MacBookov Pro.

zdroj: macrumors.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre