Novinky v iOS 8.3 telefonát cez Siri bez použitia rúk, možnosť vypnutia hesla pre sťahovanie bezplatných aplikácií

Tomáš Benetin

Najnovšia beta aktualizácia iOS 8.3 bola vydaná 12.marca. Aj keď je v rukách testerov už viac ako týždeň, ľudia stále objavujú nové a nové funkcie. Počas víkendu boli objavené dve nové funkcie, vrátane aktualizácie Siri a aktualizácie nastavenia nákupu aplikácií.

Po nainštalovaní iOS 8.3 môžu užívatelia “požiadať” Siri, aby uskutočnila telefónny hovor pomocou reproduktoru iPhone. Ak poviete Siri “Call /meno/ on speaker” (volaj meno cez reproduktor), Siri vytočí hovor na hlasitý odposluch. Ak urobíte rovnakú žiadosť v iOS 8.2 Siri ignoruje žiadosť “cez reproduktor” a vytočí hovor ako obvykle.

Nová funkcia umožňuje aktivovať Siri, keď je telefón v nabíjačke. Stačí povedať “hej Siri” a uskutočniť hovor. To všetko bez nutnosti dotknutia sa telefónu alebo použitia sady handsfree. Vyzerá to ako príprava na hlasové ovládanie iOS, napr. aj v novej Apple TV, ktorej vydanie sa očakáva.

The Ghost Logo

V ponuke "Nastavenia" zariadenia so systémom iOS 8.3 beta 3 sa nachádza nová možnosť v rámci obchodu iTunes a App Store s názvom “Nastavenie hesla”. V tejto časti je možné zmeniť nastavenie hesla pre nákupy a in-app nákupy. Na výber sú možnosti “vždy vyžadovať heslo” alebo “vyžadovať heslo po 15 minútách”.

Momentálne nové nastavenia vracajú správu: “nedá sa pripojiť k iTunes Store” , ale je pravdepodobné, že voľba bude plne funkčná v najnovšej beta verzii ešte pred verejným vydaním aktualizácie. Ponuku nastavenia hesla je tiež možné vo všeobecné > obmedzenie.

Okrem týchto dvoch nastavení obsahuje nová beta 8.3 veľa iných nových funkcií ako CarPlay, Zmena v Emoji ikonách, nové vlajky, nové ikony pre hodinky, telefón… Naviac bola zmenená veľkosť medzerníka, aby sa zamedzilo chybným úderom mimo medzerníka.

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre