Výkazy Apple hovoria , že v roku 2020 plánuje firma výrobu elektrického vozidla

Tomáš Benetin

Zdroje blízke spoločnosti Apple uvádzajú, že interné vývojové tímy chcú začať produkciu elektrického vozidla do 5 rokov. To je dosť odvážny cieľ aj pre spoločnosť, ktorá už je usadená v autovýrobe.

Tento blízky zdroj potvrdil, že Apple najal špecializovaný team pre projekt s údajným kódovým označením “Titan” vrátane odborníkov na batérie a robotiku. Taktiež hovorí, že ľudí pracujúcich na tomto projekte je okolo 200, nie niekoľko sto ako sa predtým špekulovalo.

Správa z minulého týždňa upozorňovala na niekoľko najatých ľudí v sektore automatizácie vrátane Johanna Jungwirtha z Mercedesu, kým sa ostatné náborové snáhy zameriavajú na inžinierov z elektro automobilky TESLA. Špekulácie o tom, čo Apple chystá, sa pohybujú v rozmedzí od informačného softwaru do áut až po plnohodnotnú značku vozidiel Apple.

The Ghost Logo

Rumor spĺňa všetky znaky pravosti, avšak tajné “Apple car” by mohlo byť zo stola zhodené skôr, než uzrie svetlo sveta. Napríklad Apple by sa mohol rozhodnúť túto iniciatívu zrušiť, ak by projekt nespĺňal niektoré z prísnych štandardov spoločnosti. Podľa dnešnej správy by Apple mohol priniesť v automobilovom priemysle podobný boom ako úspech, ktorý so sebou priniesol iPhone alebo iPad.

Fámy o prísne utajenom “Apple Car” laboratóriu sa začali šíriť od začiatku tohto mesiaca, kedy boli v San Franciscu videné tajomné dodávky s high-tech nákladom pripomínajúcim geodetické prístroje na streche. Niektoré správy hovorili o tom, že Dodge karavany sú testujúce autonómne autá, ktoré sú schopné samostatnej prevádzky, viac pravdepodobné sú však špekulácie o tom, že ide o dodávky, ktoré sú súčasťou pokročilého mapovania pre Apple maps ako má Google - Street view.

Zdroj: appleinsider.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre