10 najlepších smartfónov podľa Business Insider. Ako sa umiestnil iPhone?

· 3 min read
10 najlepších smartfónov podľa Business Insider. Ako sa umiestnil iPhone?

Nový rok - nový telefón. Týmto heslom sa riadia ako výrobcovia smartfónov, tak aj kupujúci. Magazín Business Insider vydal rebríček tých najlepších smartfónov, ktorým môžeš začať rok 2016. Na akom mieste sa podľa teba umiestnil iPhone? :)

10. Moto X Pure Edition
Zdroj: theverge.com
Moto X Pure Edition je jedným z najprekvapujúcejších telefónov na trhu v minulom roku. Beží na takmer čistej verzii systému Android, no existujú tu úpravy od Motoroly. Tie však nie sú rušivé.

9. HTC One A9
Zdroj: ndtv.com
Vyzerá ako iPhone, no vnútri je úplne iný. Najnovší počin z dielne HTC má prémiový dizajn a minimálny zásah do Androidu. Skvelý pre tých, ktorí chcú mobil ako iPhone, ktorý ale nie je iPhone.

8. Samsung Galaxy S6
Zdroj: samsung.com
Vlajková loď Samsungu má možno kontroverzný a nezaujímavý dizajn, no ponúka všetko, čo možno očakávať od prémiového telefónu, vrátane rýchleho snímača odtlačkov prstov a Samsung Pay, čo je v podstate obdoba Apple Pay.

7. Samsung Galaxy Note 5
Zdroj: forbes.com
Zabije ťa veľkosťou svojej obrazovky. Podobne ako predchádzajúce verzie, aj piata generácia Galaxy Note má ohromne veľký a farbami prekvitajúci displej a typický stylus.

6. Samsung Galaxy S6 Edge
Zdroj: samsung.com
V podstate ide o „obyčajný“ Samsung Galaxy S6 so zakriveným displejom. Podľa Business Insider si zaslúži šieste miesto v rebríčku. :)

5. Samsung Galaxy S6 Edge+
Zdroj: youtube.com
Aby toho nebolo málo, máme tu štvrtý Samsung, ktorý je súčasne najlepšie umiestneným Samsungom v rebríčku. Business Insider tvrdí, že ide o najlepší smartfón, aký kedy Samsung vyrobil.

4. Nexus 5X
Zdroj: arstechnica.net
Nexus, vyrobený čínskou spoločnosťou Huawei, je novou vlajkovou loďou Google a patrí medzi to najlepšie, čo si dnes môžeš kúpiť. Ak nechceš iPhone, no chceš najlepší Android, Nexus 5X by mal byť tvojou voľbou.

3. Nexus 6P
Zdroj: cnet.com
Veľký brat Nexusu 5X. Jeho jediným rivalom je iPhone 6S a 6S Plus, no vzhľadom na umiestnenie na dvojicu od Apple nestačia. :)

2. iPhone 6S Plus
Zdroj: cnet.com
Dostávame sa k tomu najlepšiemu. Nový veľký iPhone možno vyzerá rovnako ako jeho predchodca, no má niekoľko zaujímavých inovácií, medzi ktoré patrí najmä 3D Touch funkcia.

A prvé miesto získava... iPhone 6S
Zdroj: telegraph.co.uk
Krásny dizajn v súlade s funkčnými vnútornosťami. Majitelia iPhonu si môžu byť istí, že tie najlepšie aplikácie sa k nim dostanú čo najskôr a vždy sa môžu spoľahnúť na neustále inovovaný a spoľahlivý operačný systém.

Takto zhodnotil súčasný stav na trhu so smartfónmi Business Insider. Súhlasíš s ním? :) Pre zaujímavosť len spomeniem, že predchádzajúca generácia iPhone 6 a 6 plus sa umiestnila na 12., resp. 13. mieste.

Zdroj titulnej foto: macworld.co.uk
Zdroj: businessinsider.com